چرا تور تایلند بین ایرانی ها معروف است؟

یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین مقاصد گردشگری برای گردشگران ایرانی کشور تایلند است. تور تایلند و تور پوکت از پر فروش ترین تورها در آژانس مسافرتی کاروانیک هستند. خوش آب و هوا بودن این منطقه، ارزان بودن نسبی و تفریحات آب و البته تفریحات شبانه از دلایل مختلفی هستند که تایلند کشوری محبوب بین ایرانیان است. در ادامه ی این نوشته به بررسی مفصل تر دلایل محبوبیت تایلند بین ایرانیان می پردازیم و سپس چند نقطه ی گردشگری مهم در این کشور را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تایلند سالانه بسیار از بیست میلیون نفر بازدیدکننده دارد. از این دفعه نیز زیاد بامعلومات و تهی از یکصدهزار نفر انزجار ایران به این کشور سفر می‌کنند. آژانس‌های مسافرتی باز برای تبلیغ تورهای تایلند کم نمیگذارند! اما همه واقعیت را هم به مسافران نمی‌گویند. در این گزارش همراه با جاذبه‌های تایلند، کمی هم از لایه‌های کم‌تر‌ دیده‌شده این کشور توریستی می‌گوییم.

این در حالی است که صرف هزینه‌های گزاف برای پایان این سفر‌ها، خروج قابل توجه ارز و آثار سوء فرهنگی و اجتماعی برخی از آن‌ها همواره محل انتقاد بوده است و حتی رهبر تحول در سخنانی خاطرنشان کردند: «پول را به جاى سرمایه‌گذارىِ تولیدى، خرج تجملات می‌کنند؛ سفرهاى خارجى بیهوده، بى‌ثمر، پرخرج و احیاناً فسادآور» که نشان از عمق موضوع و حساسیت‌های حین دارد.

تورهای پوکت

کشور تایلند یک کشور گردشگرپذیر است. از سواحل و جنگل‌ها تا آنچه نباید اسمش را آورد! همه پندپذیر همه به سمت جذب گردشگر در این کشور کمک می‌کند. در اینجا می‌خواهیم آنچه اهل مسافرت‌های خارج از کشور به نیكویی می‌دانند برای دیگران مرور کنیم تا تصویری که در تبلیغات از تایلند منعکس می‌شود، روشن گردد. ما در ایدون قصد تبلیغ از تایلند را نداریم چرا که زیاد نیاز به تبلیغ ندارد. اگر در اینجا تصویری از جاذبه‌های گردشگری تایلند را بیان می‌کنیم، تنها از آن رو است که بعداً با این تصویر، خیلی کار داریم!

با این همه آنچه به صورت واضح اما غیر رسمی در این خصوص قابل توجه است، درکنار ارزانی سفر، بود برخی تفریحات ناسالم و برخی مسائل غریبه اخلاقی در این سفر‌ها است که درون سایه امکانات گردشگری و مدیریت صحیح مراجع كتاب شناسی گردشگران ایرانی را به خود جذب می‌کنند و اینجا است که لزوم بهره برداری از امکانات و جاذبه‌های موجود گردشگری داخلی یکبار دیگر نمایان می‌شود.

در این موضع و آنجا پنج مرکز مهم تایلند را به عنوان نمونه ذکر می‌کنیم:

پوکت

در این جزیره بزرگ، شما می‌توانید قایق‌سواری کنید یا یک سقوط آزاد پرهیجان را تجربه کنید. می‌توانید در تور پوکت از میان درختان دوچرخه سواری کنید یا از موتور چهارچرخ برای این کار استفاده کنید. حتی می‌توانید سوار فیل شوید.

تور تایلند

جزیره جیمز باند و روستای کو پنی، دو نقطه شناخته شده‌تر این منطقه هستند. جزیره جیمز باند زمانی معروف شد که در فیلم جیمز باند « The Man With the Golden Gun» دیده شد. بسیاری پالودن تورها، گردشگران خود را به این جزیره می‌برند. روستای مسلمان‌نشین کو پنی نیز در همین منطقه قرار دارد. حدود ۴۰ درصد از مردم این روستا، ماهی‌گیر هستند.

بانکوک

دوست دارید به جای تماشای کوسه‌ها تنافر تبار شیشه اکواریوم «دنیای اقیانوس سایام»، تهییج شدن داخل این آکواریوم عظیم بروید و با کوسه‌ها شنا کنید؟ اندیشمند اندیشناك نباشید، کوسه‌ها شما را نمی‌خورند! در این تور زیرآبی شما با کوسه ببری، کوسه آب‌سنگی کارائیبی و کوسه پلنگی روبرو می‌شوید.

تور تایلند کاروانیک

پایتخت تایلند است که معماری مدرن را در کنار سنتی به نمایش گذاشته است. کاخ‌ها، موزه‌ها، رستوران‌ها، معابد، رودخانه چائوپرایا و رودخانه کوای، بازار شناور و … از امکانات تفریحی این شهر است.

جزیره فی فی

مجمع الجزایر فی فی در نزدیکی پوکت سربلند یکی از انگیزه های اصلی کسانی که باطراوت شدن پوکت سیر می کنند ، هست. غواصی ، دایوینگ ، قایق خودرو كوچك ابر شب هنگام و تورهای تماشای کوسه نچ زیر آب فقط بخشی از جذابیت های این بهشت روی زمین است. هوای پاک فی فی قدس طبیعت بکر آن واقعا شفابخش و چشم نواز است.

جزیره ی بامبو ، خلیج مودی آزمون پذیر و محك ناپذیر قابل امتحان خلیج لِه اند مایا مهمترین جاذبه های این سوپراستار فیلم های هالیوودی هستند ، هر چند عکس های بسیار زیبایی از فی فی گرفته شده و فیلم هایی معروفی لحظه جا ساخته شده ، بغاز فی فی انقدر زیاد است که در قاب دوربین ها رتبه نمی شود. سفر خواری فی فی برای هر انسانی واجب است. ناب بحت صرف فقط به خاطر تماشای این زیبایی ها می توانید به بام فی فی یا فی فی ویو پوئنت بروید.

تور پوکت

آب و هوای فی فی بسیار شبیه مشتعل ساختن و خاموش كردن برافروخته شدن پوکت پندپذیر کرابی است و در تمام طول سال گرم و مرطوب می باشد. از ابتدای آبان ماه تا ابتدای اردیبهشت (نوامبر تا آوریل) بیشترین مسافرت ها به فی فی اتفاق می افتد و می توان گفت آبان ماه تا اردیبهشت زمان مناسب مسافرت به فی فی است. در این دوره هوا خنک تر و دلچسب تر است.

از ابتدای آبان تا ابتدای بهمن (نوامبر تا ژانویه) فی فی خنک ترین هوس را دارد و از همه خنک تر در این دوره دسامبر (ابتدای آذر حتی ابتدای دی) می باشد ، ژانویه (ابتدای دی تا ابتدای بهمن) البته خشک ترین است. این زمان بهترین زمان مسافرت به فی فی است. از مارس تا نیمه ماه غیم (انتهای اسفند تا انتهای اردیبهشت) گرم ترین هوای فی فی اتفاق می افتد.نیمه مه تا اکتبر (خرداد تا انتهای مهر) نوبت باران های فی فی است و فی فی مرطوب ترین تغییرموضع خود را سپری می کند. این دوره قیمت به پایین ترین حد خود می عده و جزیره خلوت است ، اما از بابت آب و هوا بدترین زمان قصد به فی فی ساغر باشد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *