بدون پول به تایلند سفر کنید

با توجه به فضا هوا محیط شرایط ارز مسافرتی این روزها و جایگاه نمایندگی عامل های گردشگری، که گاهی ممکن است از گوشه و کنار و اخبار جملاتی همچون تور تایلند رایگان یا تورهای اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه رایگان، تورهای كم ارزش قیمت و … به گوشتان دلزده باشد. با شرایطی که دلار و یورو این روزها در ایران زمین سپری می کند، هر مسافری برای اخذ ارز مسافرتی باید مدارک مورد نظر سفر خود را ارائه دهد تا در آخر به او ارز مسافرتی تعلق گیرد. اما این موضوع این روزها مایه ای برای سوءاستفاده افرادی شده که در این میان مسافران بصیر را شکار می کنند. با مجله معشوق باشید و از خود بپرسید آیا تور تایلند مجانی و بدون پول به تایلند سفر کنید یا حالا هر تور رایگانی به دیگر نقاط دنیا می تواند عقلایی باشد؟ به نظر شما فروش تورهای گروهی رایگان چه نفعی برای آن خریدار ها خواهد داشت؟ و آیا کسی بدون در نظر اخذ نفع مالی خود، تور تایلند را مجانی به عده کثیری می فروشد؟
در این مطلب ماجرای پشت پرده اینگونه تبلیغات آگاهتان خواهیم کرد.

 

قوانین جدید برای اخذ ارز مسافرتی

تفاوت قیمت میان ارز مسافرتی و ارز آزاد باعث خلق راندها و مافیایی در بازارچه گردشگری این روزها شده است که فراوانی از نفوس نا آگاه را در دام كسان سودجو می اندازد. رییس انجمن دفاتر كارها خدمت گزاری ها سیروسفر مهمل و زمینی و سیروسفر ایران، آقای حرمت الله رفیعی در مذاكره خود با آژانس خبری ایلنا به تم تورهای كم قیمت قیمت، تور مفتی و غیررایگان تایلند، خرید ارز مسافرتی و … اشاره کرد و این گونه وضوح داد:

متاسفانه در حال حاضر این بساط وجود دارد و همان دوستانی که بدون کارشناسی و جویا شدن نظر ما قانون‌ها را مستجاب کرده‌اند، مسبب این وضعیت هستند. برخی افراد مسافرانی را که غالبا اهل روستاها بوده و تا به حال به کشور بیرونی نرفته‌اند، پیدا کرده و آنها را به هتل‌های دو و سه‌ستاره خارج از شهر در کشور بیرونی می‌برند و یک هفته آنجا نگه می‌دارند و به آنها می‌گویند که به‌صورت بلاعوض :صفت بی مزد به سفر آمده‌اند. در صورتی که مابه‌التفاوت ارز مسافری آنها ۴ تا ۵ هزارهزار می‌شود؛ اما تمام مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه آنها بیشتر از ۲ تا ۲.۵ هزارهزار نیست. به این صورت این نفوس به سود خوبی دست پیدا می‌کنند اما اینکه چه کسانی هستند؛ مشخص نیست!”

تور تایلند مجانی

وی در بقیه به شیوه قدیم نفع جویی در تور تایلند بلاعوض :صفت بی مزد و در کل تورهای اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه مفتی و غیررایگان اشاره کرد و گفت:

در دیرین مسافرانِ چمدانی داشتیم که اصطلاحا به آنها چترباز می‌گفتند که تا مسیر دبی می‌رفتند و با اتیان بار، از آنها سواستفاده می‌شد. این هم مدل دیگر دلالی است که از طریق بردن مسافری که اصلا از آن سفر چیزی نمی‌داند و بهره‌ای هم نمی‌برد، یورو و دلارها را جمع می‌کنند.”

در واقع وجود تبلیغات تورهای بلاعوض :صفت بی مزد مثل هماهنگ تور تایلند رایگان یا تور ژاپن بلاعوض :صفت بی مزد در این روزها به دلیل عملکرد و آذین گذاری افرادی است که ارز ۳۰۰ دلاری را به ۵۰۰ و ۱۰۰۰ یورو تزاید داده اند. آقای حرمت الله رفیعی در این خصوص این گونه ادامه داد:

اگر شما مافیای صنف‌های دیگر را پیدا کردید؛ مافیای این صنف را هم می‌توانید پیدا کنید. اینکه در حال حاضر چه کسانی توانستند تا اواسط مرداد بلیت‌ برخی اهداف را ببندند و چنین وضعیتی را ایجاد کنند؛ مشخص نیست!”

ایشان با داشتن سمت رییس سندیكا دفاتر خدمات جهانگردی لغو و گردش جهانگردی ایران زمین آدرس کرد:

در ظاهر خلوت و جلوت این نفوس دلال‌هایی هستند که با ایرلاین‌ها ارتباط دارند. اگر توجه کنیم؛ می‌بینیم در برخی مسیرها به‌جز یک ایرلاین خارجی و دو سه ایرلاین خارجی، ایرلاین دیگری تفحص ندارد و با توجه به اینکه مثلا برای هواپیمایی ترکیش صرف نمی‌کند که از این موضع و آنجا سیاح را به استانبول ببرد و از استانبول مجدداً به مالزی ببرد،‌ می‌توان به این آل رسید که دو ایرلاین خود ما این کار را اعمال می‌دهند. همان‌هایی که تا چند وقت پیش می‌آمدند و به دفاتر استدعا می‌کردند که بیایید و ما به شما گروه می‌دهیم. اما در حال حاضر اگر یک بلیت از آنها بخواهیم وجود ندارد و بسته شده است. بنده دفاتر را از این مایه مبرا می‌دانم چراکه وقتی من، با وجود اینکه رییس صنف و آژانس‌دار باستانی هستم؛ نمی‌توانم برای خودم بلیت تهیه کنم، قطعا دفاتر دیگر هم به سختی در حال کار کردن در این تیمچه هستند و نمی‌توانند در این مسیرهای خاص لااقل و اكثراً تا ۱۵ مرداد بلیتی تهیه کنند. به همین دلیل مطمئنم که حتی یکی از این دفاتر هم به این کار رو نیاورده‌اند.”
تور تایلند مفتی و غیررایگان -باند ارز مسافرتی

بر طبق صحبت های شما و تبلیغات این روزها راجع به تور مجانی تایلند یا تور ژاپن مجانی و درکل هر تور بلاعوض :صفت بی مزد دیگری باید بی ترس بود که یک جای کار می لنگد و اگر با چنین تبلیغاتی رك شدید، بدانید که با شعبه هایی بی پرده هستید که ارز مسافرتی شما را به جایتان قبض و در رسته آزاد به فروش می رسانند. و گرنه هیچ آژانس مسافرتی بر ضد درآمدها مالی خود مبادرت نمی کند. شما نه در آزمایش ای شرکت کرده اید که تور تایلند رایگان تیز سخت تند شوید و نه تنها یک نفر هستید که تورهای بلاعوض :صفت بی مزد بیرونی به او داده شده است. آقای حرمت الله رفیعی در بخشی از صحبت هایش راجع به قصد شعبه ها به بانک مرکزی راجع به ارز مسافرتی توضیحاتی عرضه داد و آدرس کرد:

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *