مشکلات سفر به تایلند

تایلند یکی از محبوب ترین کشورهای شرق آسیا در حوزه گردشگری است که همواره مورد علاقه و توجه شمار زیادی از گردشگران سراسر دنیا قرار داشته است. اما به هر حال نباید از مشکلات سفر به تایلند نیز غافل شد که اگر نسبت به آنها بی توجه باشید ممکن است برای شما نیز درسرساز شوند. با راهنمای سفر به تایلند همراه ما باشید تا با برخی از این مشکلات آشنا شویم…

تاکنون حدود ۶۰۰‌ هزار تایلندی بر اثر ویروس HIV کشته شده‌اند. در سال ۲۰۰۹ میلادی، حدود ۱٫۳% از مردم این کشور یعنی بیش از ۵۳۰ هزار نفر به این زیان مبتلا بوده‌اند. طبق آمار جهانی تمشیت وغا با ایدز، در سال ۲۰۱۳ میلادی حدود ۳۵ هزارهزار بیمار مبتلا به ایدز در جهان زندگی می‌کنند که پس از جنوب آفریقا، جنوب شرق آسیا زیادترین میزان بیماران را به خود خاص داده است. طبق آمار بانک جهانی، ۱٫۱% از جمعیت تایلند به ایدز مبتلا است که اندکی بهبود را نشان می‌دهد اما هنوز تشت فاحشی با مبتلاترین کشورها در این منطقه یعنی کامبوج (۰٫۷%)، میانمار (۰٫۶%) و گینه نو (۰٫۷%) دارد.

ایدز به ویژه از این نظر برای گردشگران خطرآفرین است که برخی از آنها به دنبال روابط نامشروع در تایلند هستند. این افراد معمولاً خیال می‌کنند تجارت جنسی در تایلند غیر شرعی است و تایلندی‌هایی که در این زمینه تك ودو می‌کنند، همگی از وزارت حفظالصحه کشورشان کارت معتبر دارند! در حالی که این روابط در آنجا نیز غیرمجاز است و اگر این گردشگران شاهد دخترانی هستند که بسیج خود را در کنار خیابان و کلوب‌های شبانه اعلام می‌کنند، بدانند عمده این افراد، فرزند خانواده‌های فقیری هستند که فعلاً در گذار تایلند به توسعه صنعتی، از روی جهل و بیسوادیِ خود راهی جز این برای امرار معاش نمی‌شناسند.

پلیس نیز با گرفتن رشوه، جرم آنان را بدیع می‌گیرد. اندکی هم‌ذات تصوری با مردم تایلند و تفکر راجع این مسأله هر انسان به معنای واقعی کلمه را به این فکر وا می‌دارد که آیا بشریت و اصالت اقتضا می‌کند برای حل این مشکل در کشورهای جهان سوم راهی بیاندیشیم یا از این وضعیت سوء استفاده کنیم؟

تایلند سومین کشور در صادرات غذاهای بحری آبزی است. با این حال صنعت بحری آبزی این کشور از روی قربانیان زیادی گذشته است. یکی از آنها که نام خود را نیز نمی‌داند و هیچ خبری از طایفه خود ندارد، «مین مین» را برای نام خود حسنه است. وی در نزدیکی اندونزی نجات پیدا کرد. از چه؟ از شرایط سخت کار و گرسنه بودن مفرط که نه تنها به او، بلکه به كثرت از کارکنان این صنعت وارد می‌شود. بنیاد عدالت زیست محیطی در انگلیس اعلام کرده محیط زیست دریازی و بری تایلند به دلیل ماهی‌گیری بیش از حد که عمدتاً توسط قایق‌های غیرقانونی و ثبت نشده انجام می‌شود، به شدت آسیب می‌بیند به گونه‌ای که هم اکنون تراکم ماهی‌ها در این منطقه ۸۵% کمتر از ۵۰ سال گذشته شده است.

 

فقر

شغل، محل اقامت و سطح تحصیلات در میزان درآمد تایلندی‌ها مؤثر است. از نظر شغلی، حرکت صرفه جویی تایلند از کشاورزی به صنعتف منجر به فقر شدید کشاورزان و در نتیجه بروز مفاسد عمده در میان این گروه به ویژخ سرقت و فساد جنسی شده است. از نظر محل اقامت، زندگی در شهرهای بزرگ به ویژه بانکوک، به معنای سطح درآمد اولی است اما زندگی در مناطق دیگر به ویژه در شمال و شمال شرق به معنای فقر است چرا که درآمد کشور میان بانکوک و سایر مناطق به عدالت تقسیم نمی‌شود.

سرقت و کلاهبرداری

یک تکنیکِ رو به تكثیر و كاهش و مشترک، دزدی توسط موتورسواران است که در آن كاپیتان عقب موتور یا اسکوتر چیزی را می‌قاپد و راننده به سرعت از قربانی دور می‌شود. در حالی که این گونه دزدی‌ها معمولاً غیرخشن است اما در سال ۲۰۰۹ یک توریست انگلیسی که هدف این گونه دزدی قرار گرفته بود پس از باهم نزاع كردن با دزد بر زمین افتاد و بر اثر ضربه‌ای که به سرش خورد جان باخت. در ژوئیه ۲۰۱۲ نیز یک زن گردشگر استرالیایی که تلاش کرد در جزیره پوکت در برابر این گونه دزدی پایداری کند با ضربه چاقو کشته شد.»

قتل و نا امنی

سپتامبر ۲۰۱۴ بود که قتل دو انگلیسی در سواحل تایلند خبرساز شد. هانا ویتریچ ۲۳ ساله و دیوید میلر ۲۴ ساله با ضربات بیل باغداری از پا درآمدند، پس از آنکه هانا توسط دو مرد مورد تجاوز قرار گرفت. قتل این دو نفر بهانه‌ای شد تا ارزش دیلی میل گزارشی از وضعیت تلخناك توریست‌های خارجی در تایلند به چاپ برساند. در این گزارش به نقل از دولت انگلیس آمده است در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ میلادی، ۲۹۶ انگلیسی در تایلند جان خود را از دست داده‌اند.

نیز در دوازده ماهه منتهی به آوریل ۲۰۱۳ میلادی، ۳۸۹ انگلیسی در تایلند مرده‌اند و از آوریل ۲۰۱۳ تا آوریل ۲۰۱۴، ۳۶۲ مرگ و ۲۶۷ بستری در درمانگاه برای انگلیسی‌ها ثبت شده است. قطعاً بخشی از این آمارها مرتبط با قتل است. آنچه کار را برای دزدان و قاتلان در تایلند راحت می‌ند، چشمداشت پلیس به قبض رشوه و چشم‌پوشی از جرائم است. پلیس تایلند فعلاً برگزاری پارتی‌های ساحلی در برخی جزایر تایلند را ممنوع کرده تا از کاهش تمایل گرشگران برای سیروسفر به تایلند جلوگیری کند، با این حال پارتی در شب تکمیل قرص ماه، همچنان پابرجاست و با توجه به سابقه این گونه اقدامات، احتمالاً در سایر شب‌ها نیز به جریان خواهد افتاد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *