راهنمای زمانی سفر به تایلند

تایلند یکی از کشور های توریستی است که در بین توریست های دنیا معروف است و باید بسته به برنامه تفریحی و جشنواره هایی که در آن وجود دارد توریست ها مقصد و زمان سفر خود را انتخاب می کنند. برای نمونه اگر برنامه اسکی کردن دارید به جایی بروید قطعا فصل زمستان آن کوهستان های برفی دارد اگر برای آفتاب گرفتن در کنار ساحل و موج سواری برنامه دارید فصل و منطقه گرمسیری را انتخاب کنید.

بسته به بودجه سفر خود می توانید به فصل های توریستی نگاه بیاندازید که همه چیز گران تر است و می توانیئ در فصل و زمانی که توریستی نیست با قیمت مناسب تر و اقتصادی  به این کشور سفر کنید. برای تصمیم گرفتن ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید و با کمی بررسی مقصد سفر و زمان آن را انتخاب کنید. در مطلب راهنمای سفر به تایلند بیشتر در رابطه با راهنمای زمانی سفر به تایلند صحبت خواهیم کرد.

راهنمای زمانی سفر به تایلند

تایلند و مهمترین مسائلی که قبل از سفر به آن باید بدانید

تایلند دارای آب و هوای بسیار متغییر است و تقریبا میشه گفت این کشور ۴ فصل است و در ماه های متفاوت تغییر می کند اما می توانید به راحتی در تمام سال به این کشور سفر کنید و از سفر خود لذت ببرید.

برای اینکه گرمای تابستانی و هوای شرجی این کشور شما را اذین نکند بهترین زمان  سفر به تایلند  ماه های خنک و خشک است که به عبارتی می شود از اواسط آبان تا اواسط فروردین. در جنوب تایلند بین سواحل شرقی و غربی دما و هوا بسیار متفاوت است.

در تایلند یکی از خوش آب و هوا ترین مواقع سال ماه های زمستانی است که می توانید هوای خوب را در سواحل غربی این کشور پیدا کنید و زمانی عالی برای غواصی است. آب و هوای سواحل شرقی در اکثر سال خوب است و بهتر است بدانید کمترین بارندگی در این سواحل در ماه های دی و بهمن است و بیشترین بارش در ماه آبان و آذر است.

راهنمای زمانی سفر به تایلند

جشنواره های دیدنی تایلند

بسیاری از توریست هایی که به این کشور سفر می کنند قصد دارند از جشن ها و مناسبت های محلی بهره مند شوند. بهتر می شود اگر بدانید که در ماه های بهمن و اسفند شهر چیانگ مای میزبان جشنواره گل است که این نمایشگاه ۳ روز به طول می‌ انجامد و مجموعه ‌ای از گل ‌های خاص و گونه‌ هایی نایاب در آن دیده می شوند. در ماه های دی و بهمن سال جدید چینی ها است اگر چه تعطیلات رسمی نیست اما در تمام تایلند جشن و پایکوبی صورت می گیرد.

یکی از جاذبه های دیدنی تایلند فستیوالی است که برای گیاه ‌خواران برگزار می شود که ۹ روز در شهر بسیار زیبای پوکت ادامه دارد. در زمان کریسمس شهر شلوغ می شود و چهره زیبایی به خود می گیرد. بین ماه اسفند تا اواخر اردیبهشت فستیوال سونگکران یا همان جشن آب و سال نوی تایلندی ها است.

راهنمای زمانی سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به بانکوک

بسیاری از توریست ها برای مقصد سفر توریستی خود بانکوک را انتخاب می کنند که از این شهر بتوانند به راحتی به پاتایا نیز بروند که بهترین زمان سفر به بانکوک از اوسط آبان تا اواسط فروردین است زیرا که گرما و رطوبت در پایین ‌ترین حد خود قرار دارد.

بهتر است قبل از سفر خود به بانکوک بدانید که شرایط آب و هوایی به صورتی است که ممکن است در هر روزی از سال ناگهان شاهد دمای بیش از ۳۲ درجه به همراه رطوبت بالا باشیم. اما اگر اقتصادی سفر می کنیم و به دنبال بهترین قیمت هتل ‌ها و بلیط ‌های هواپیمایی هستید بهتر است در فصل گرما سفر کنیم که پر بارش ‌ترین زمان سال در بانکوک است.. البته به علاوه بر ارزانی مزیت دیگر انتخاب این بازه خلوت تر بودن شهر است.

راهنمای زمانی سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به پوکت

پیشنهاد می شود برای سفر به پوکت این است که در ماه‌ های آبان تا اردیبهشت سفر کنید زیرا که آب و هوایی منطقه برای گردش ساحلی، مانند شنا و قایقرانی و …. عالی است البته این زمان خوب هزینه خوبی هم برای شما خواهد داشت. شش ماه دیگر سال ممکن است با باران های موسمی مواجه شوید و برایتان یک دردسر حسابی به وجود بیاید البته در این بازه هزینه مکان ‌های اقامتی بسیار کم است. برای آشنایی با جزیره پوکتپیشنهاد می کنم سایر مقالات ما را مطالعه کنید.

راهنمای زمانی سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به پاتایا

پاتایا یکی از شهر های ساحلی در کشور تایلند است که در ۵ ماه آخر سال بهترین زمان سفر به آن است. در این زمان رطوبت هوا چندان نیست وباد ملایمی خواهد وزید. دمای هوا در این موقع سال در تایلند معمولا بین ۲۴ تا ۳۲ درجه سانتیگراد است باران‌ های موسمی نیز نمی بارد.

بین ماه اسفند تا اواخر اردیبهشت رطوبت و دمای هوا به بیشترین میزان خود می رسد. بین ماه های خرداد تا مهر شاهد باران های موسمی شدیدی هستیم که البته برای مسافرت اقتصادی بسیار مناسب است و هزینه ها بسیار پایین.

راهنمای کاربردی توریستی پاتایا

راهنمای زمانی سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به سامویی

آب و هوایی این شهر تایلند نیز گرم و شرجی است اما در مقایسه با سایر شهرهای تایلند هوا معتدل تر است. آذر و دی و تیر و مرداد، مطلوب‌ترین هوای سامویی است. در این ماه ‌های سال، تعداد توریست های این جزیره هم  بیشتر از سایر مواقع است. بارش باران در سامویی نیز کم تر است از سایر شهر های این کشور است و تنها بین آبان و آذر باران می آید که در این زمان قیمت ها اقتصادی می شود و قیمت ها پایین می آید.

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *