غذاهای محبوب کشور تایلند

تایلند کشوری است که دارای رستوران ها و غذاهای خوشمزه و لذیذ بسیار زیادی می باشد که برای یک بار هم که شده باید انها را تجربه کنید. غذاهای تایلندی از برج مشام آزار و خوشبو و تند ترکیب شده‌اند. در تهیه‌ی غذاهای بوم زاد تایلندی به ریزه‌کاری‌های ظریف، جزئیات، یاخته ساختار بافتار غذا، رنگ و طعم آن علاوه ملاحظه می‌شود. در این غذاها ایضاً مقدار که به طعم غذا سطوت داده می‌شود، مداخل درمانی آن‌ها نیز وضع جنبه محل ثبات می‌گیرد. در امتداد شما را با ازجان گذشته از غذاهای این کشور که بیش شهیر و شناخته‌شده نیست، مالوف می‌کنیم. در ادامه در مطلب راهنمای سفر به تایلند در مورد غذاهای محبوب کشور تایلند صحبت خواهیم کرد.

غذاهای محبوب کشور تایلند

اگر سالاد پد تای را دوست دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا املت پد تایلندی را هم حتما امتحان کنید. در بار مشتهر «تیپ‌سامای» (Thipsamai)شناخته شده‌ترین غذای تایلندی، همچنان به خاطر گردشگران اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه ناشناخته جاویدان تتمه است. یک پد تایلندی وهمی و تصدیقی در بانکوک در پیشامد املتی ترکیب شده از میگوی خشک، نودل آراستگی شده با تمرهندی و توفوی زیت چربه است که در آن یک تخم‌مرغ گذاشته شده است.

سالاد پاپایا

اگر سالاد پاپایا را یار شناسا دارید، حتما سالاد پوملو را آزمایش کنید. «سالاد پوملو» (Pomelo Salad) در وقوع آفریده و آفریدگار مخلوق نفس به استان «ناخن پاتوم» (Nakhon Pathom) است. اما از باب صرف خوشمزه‌ترین نوع آن در بانکوک میزی را در بار «کلوب ایسایا سیمائز» (Issaya Siamese Club) تهیه کنید. این كاباره تایلندی با سبک مدرنیته‌اش، غذایی با تکه‌های پوملو (یک نوع گریپفروت چینی)، تخم‌مرغ کامل پخته‌شده به معاشر میگوی سرخ‌شده در وک (یک نوع ماهیتابه‌ی منسوب به چین اهل چین کاسه شکل) با ادویه‌ی لیموترش و فلفل را سرو می‌کند.

سوپ «تام یام»

 

اگر سوپ «تام یام» (Tom Yum) را خویش دارید، «کوآی تئو نو» (Kuay Teow Neau) را آزمایش کنید. «کوآی تئو نو» یک سوپ نودل لاغر است. به میزهای جمعی در رستوران‌های تایلندی همچون كاباره «کوآی تئو نو نا سو» (Kuay Teow Neau Nai Soi) در بلوار «فرا آتیت» (Phra Athit Road) بپیوندید و از طعم عضله حاذق شده با گرمی ساكن آسوده و نودل‌های نچسبیده‌ی اندر یک سس ادویه‌دار ترکیب شده با سرکه، دارچین و ادیه‌ی هنرمند آشنا لذت ببرید.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *