با شمال تایلند و فرودگاه بین المللی چیانگ رای آشنا شوید

بهتر است بدانید که در شمال تایلند شهر کوهستانی چیانگ رای قرار دارد که در یکی از استان های این کشور به همین نام ساخته شده است. این شهر با شهر های لائوس و میانمار هم جوار است و اگر می خواهید با مناطق بکر و دست نخورده توریستی تایلند و یا با فرهنگ مردم کوهستانی تایلند آشنا شوید این شهر و فرودگاه چیانگ رای تایلند یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود.

ما به بسیاری از مسافران و توریستانی که قصد سفر به تایلند را دارند، بعد از بازدید از شهرهای مهمی همچون بانکوک و پاتایا پیشنهاد می کنیم که از فرودگاه های این شهرها به فرودگاه بین المللی چیانگ رای پرواز کرده و از بناهای تاریخی و فرهنگ عجیب این ناحیه نیز لذت ببرید. در مطلب راهنمای سفر به تایلند بیشتر در مورد با شمال تایلند و فرودگاه بین المللی چیانگ رای آشنا شوید بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

با شمال تایلند و فرودگاه بین المللی چیانگ رای آشنا شوید

محل قرار گیری فرودگاه

برای دیدن مناظر طبیعی و دست نخورده شمال تایلند ابتدا بهتر است در رابطه با فرودگاه چیانگ رای اطلاعاتی را کسب کنید. این فرودگاه بین المللی و عمومی در نزدیکی شهر چیانگ رای، یعنی در حدود ۸ کیلومتری مرکز این شهر واقع شده است.

این فرودگاه توانست در سال ۲۰۱۳ حدود ۱ میلیون مسافر و ۷ هزار پرواز را تجربه کند. این فرودگاه در مسیرها و پروازهای بین المللی امکانات مورد نیاز مسافران را فراهم می آورد.

همچنین  بعد از دیدن موفقیت های بسیار این فرودگاه در سال  ۲۰۱۴  دولت اعلام کرد که در نظر دارند تا فرودگاه چیانگ رای تایلند را گسترش داده و آن را منطبق با نیازهای روز جامعه و امکانات جدید می سازند.

گسترس این فرودگاه در همه ابعاد صورت گرفت از جمله این برنامه ها افزودن ایستگاه تاکسی و مغازه های بیشتر در فرودگاه بود. در ضمن افزودن به باند فرودگاه نیز از دیگر برنامه های طرح توسعه فرودگاه را شامل می شد. این فرودگاه شمالی ترین فرودگاه بین المللی در کشور تایلند است.

بررسی چگونگی دسترسی ها به فرودگاه

یکی از دسترسی های مهم به این فرودگاه بزرگراه فاهونییوتین که  یک بزرگراه وسیع بوده که از جنوب به مرکز شهر چیانگ مای، ترمینال دو و جاده به سمت بانکوک متصل است. همچنین مرز تایلند با میانمار متصل است.

جاده جدید در سمت چپ خروجی اصلی فرودگاه چیانگ رای قرار دارد نیز شما را به مرکز شهر می رساند و خلوت تر است. فرودگاه بیش از ۵۰۰،۰۰۰ مسافر، ۳۹۰۰ پرواز و ۲۷۰۰ تن بار را هر ساله را جابه جا می کند. اگر چه نام این فرودگاه با عنوان فرودگاه بین المللی چیانگ رای است اما برای بیشتر مسیرهای بین المللی باید پیشرفت کند.

 

با شمال تایلند و فرودگاه بین المللی چیانگ رای آشنا شوید

امکانات خوب فرودگاه چیانگ رای :

۱- در این فرودگاه صرافی  و امکانات تبدیل ارز و ۵ دستگاه خودپرداز قرار داده شده است.

۲- این فرودگاه  چندین رستوران، یک نانوایی و یک مغازه بستنی فروشی معروف دارد.

۳- می توانید در این فرودگاه مغازه های زیادی را پیدا کنید.

۴- خدمان بسنه بندی بار در هر ۲ سالن انجام می شود وهمچنین قسمت اشیا گمشده در لابی ساختمان اصلی فرودگاه قرار دارد.

۵-یکی از امکانات رفاهی بسیار مفید این فرودگاه شمال تایلند میزهایی به همراه کامپیوتر و قهوه ساز هایی برای برگزاری جلسات و کنفرانس هاست.

دیگر امکانات این فرودگاه اتاق درمان های پزشکی، اتاقی برای استراحت و مدیتیشن، یک اتاق عبادت و نماز و حمام و سونا می باشند.

در این فرودگاه، فضای پارکینگی به همراه سرویسهای بهداشتی عمومی، و آسانسور برای مسافرینی که نمی توانند از پله ها استفاده کنند در نظر گرفته شده است. پارکینگ برای توقف های کوتاه با ظرفیت ۶۰۳ ماشین در اختیار مسافران قرار می گیرد و بیشترین زمانی که می توانید ماشین خود را در این پارکینگ پارک کنید حدود ۲۴ ساعت است.

 

با شمال تایلند و فرودگاه بین المللی چیانگ رای آشنا شوید

حمل و نقل در فرودگاه چیانگ رای

بهتر است به عنوان توریستی که به تایلند سفر می کنید، اتوبوس های محلی تایلندی یکی از ارزان ترین وسایل حمل و نقل هستند که شما را تا فرودگاه به آسانی می رسانند و همچنین برای رفتن به درون شهر از فرودگاه نیز می توانید این اتوبوس ها را سوار شوید.

در کنار این فرودگاه تاکسی های فراوانی در ایستگاه شماره ۳ قرار گرفته اند. قیمت و کرایه تاکسی از فرودگاه به مرکز شهر بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ بات در نظر گرفته می شود. می توانید از موتور های سه چرخه که نام آنها توک توک است برای انتقال از فرودگاه به محل اقامت خود نیز استفاده کنید.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *