لذت طبیعت گردی در پارک کو تاروتائو

پارک ملی دریایی کو تاروتائو Ko Tarutao در استان ساتون در قبله تایلند اسكان دارد. این پارک در سال ۱۹۷۴ به آدرس پارک ملی دریازی و بری ساخت شد. این پارک مساحتی به عرض ۱۴۹۰ کیلومتر چاربر دارد و از شرق به دریای اندام پیوند دارد. این منطقه حایز ۵۱ آبخوست است. این پارک ملی در سال ۱۹۸۲ به عنوان ارثیه و ذخایر ملی بیان شد و در سال ۱۹۹۰ در تعرفه تركه جهانی یونسکو اسكان گرفت. در این پارک ملی بحری آبزی یک كار انگیزه هراس مسئولان این پارک شده و آن اینکه حراست از نهر ها و بك های این منطقه با خرامیدن هایی مقابل شده و به ویژه در مناطقی که دارای نهنگ ها است این وهم بسیار است و مسئولان مربوطه بر این باورند که ازدحام کروکودیل ها در این پارک ملی و علاوه براین در تایلند در حال انخفاض است. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی تایلند در مورد لذت طبیعت گردی در پارک کو تاروتائو بیشتر صحبت خواهیم کرد.

لذت طبیعت گردی در پارک کو تاروتائو

این پارک ملی یکی از مکان هایی است که به یاد وصله زینت فوق العاده اش نامدار است. امروز در آشنا كردن ملاحت و دافعه های اصلی و آفرینش دلاوری الی گشت شما را به قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao جلب می کند تا با این منطقه ناپسند بیشتر مانوس شوید.

کمپینگ و پیاده روی در چیانگ مای تایلند

پیش از اینکه شما را به قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائوKo Tarutao ببریم بد زدودن كمی درمورد ی تذكره این كشور نفرت انگیز و خوب اختلاط کنیم. همانطور که گفتیم این پارک به یاد آرایش آراستگی های غریزی آن اسمی است و قایقرانی و پیاده روی جزایر این ناحیه هم تذكره واضح و تاریکی دارند و دیرینه آن زیاد محرز و منجلی نیست. در اواخر دهه ۱۹۳۰ آبخوست کو تاروتائو راجع به حساب مراقبت زندانیان دیپلماتیك در این مکان هیئت نهج وجد كاربرد بوده است. بدوی پیرو از این زندانیان که بندها ۵۰۰ تن زندانی بودند در سال ۱۹۳۸ نبیه این آداك یا بهتر بگوییم نبیه بازداشتگاه خود شدند و این پیمانه استراحت رزین به ۳۰۰۰ تن افزودن یافت.

هنگامی که جنگ دنیوی كلی دوم ابتدا شد نگهداری تامین کشوری که به این آبخو رعایت داشت و زندانیان را به این موضع و آنجا حیله می داد قطع شد و در نتیجه همین كار جهت کمبود مصرف غذایی و مرگ بسیاری از زندانیان شد. نگهبان و زندانیان راجع به حساب زنده سكنا و فرار از رخت چیز به کشتی های قایقرانی حواشی آبخو زینهاری: شدند. دو پیشكار امنیتی بازداشتگاه که بریتانیایی بودند به قتل رسیدند و تحت اطمینان این مبحث تنش و بكش واكش :جدال بین کشورهایی که خطیب كسب پناه دهی تصرف به این آبخوست بودند، بوجود آمد.

قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو

هدف واقعی اساسی در این جنگ بدست اتیان ثروت این زمین بود. كشمكش ها بقا گم و چون نیروهای بریتانیایی نتوانستند در جنگ قهرمان حامل و بازنده پهنه باشند غزارت از زندانیان کشته شدند. تا زمانی که زندان بکلی امانت شد تقریبا یک سوم از محکومینی که به شکل های متنوع مستنطق متمایز شده بودند و در این بند به سر می بردند به فرنودها گوناگون از یكسره عبارت زمره ظلم و ستم نگهبانان، تجوع و تب لرزه جان خود را از دست دادند.

بعد از جنگ، کشاورزان و ماهیگیران در این آداك بصورت بی قدر خوش زیستن خود را فاتحه کردند، تا سال ۱۹۷۳ شلوغ روستاییان به ۱۰۰۰ تن در این ناحیه ورود که این روستاییان از روش کشاورزی و ماهیگیری شادخواری گذران خود را می گذراندند اما پس از آنکه این آبخست به عنوان پارک ملی اظهار شد نفوس شورش این منطقه به ۱۷ قوم کاهش یافت.

بعضی از روستاییان این آداك گاوها و نوكران خود را رها کرده و بعد را ترک کردند در زادگان این گاوها وجود وحش این منطقه را تعدیل کرده و در دهه های گذشته غوغا گاوها افزودن یافته اند و در این آبخوست بصورت گله دید می شدند. در دوام قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao با آب و هوا و بعدی اثر های این منطقه شناخت می شوید.

لذت طبیعت گردی در پارک کو تاروتائو

پوشش گیاهی کو تاروتائو

بطور کلی آب و هوا در تایلند در فراوانی از موضوعات گرم و خیس است و در محیط قبله و محل ها ساحلی تایلند که این آداك هم جزء آن است هوا گرم و بارانی است. در این آبخوست اقمشه سیاق های حیوانی و انسانی دیده می شود. فدایی از رویه های موجود در پارک ملی کو تاروتائو گوزن، موش و امتعه مارها هستند. گاوهای آمخته هم در این آداك هستی و عدم دارد که در سال های بازپسین شمار آن ها افزودن مفقود ضال و داعیه متعادل سازی برابر ساختن معادل كردن نیستی وحش این ناحیه شده است، هم در پارک ملی کو تاروتائو ۱۰۰ روش از روش های نوع به نوع و همگون مرغان نیستی دارد.

در این جزیره منزل ساختمان های ییلاقی هستی و عدم دارد که به خاطر اسکان گردشگران در نظر رنجیده شده است. علاوه براین حرمسرا و کیسه صابران راجع به حساب منفعت هم در این مکان بود دارد. در کنار غزارت از سواحل زیبای سپیدرنگ این آبخست و در آبشخوار آبی پارک اقطار اضافی درخصوص تفكر حیات دارد.

این آبخست به جز پاره ای ناحیه ها آن در تمام طول سال درعوض جهت سركشی باز است و نیكو پذیرش گردشگران است.متاسفانه به علت رفاه و خرابی نامنظم و بیش از حد در سراسر این جزیره پیدایش و سازهایی صورت گرفته که هستی و عدم وحش و زیبایی های بکر آبخست را در اعراض كننده خطر جایگیری داده است با این حال هنوز یکی از مکان هایی است که كیفیت اعتنا گردشگران است. در قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao صراط دسترسی به این جزیره نفرت انگیز و خوب را می گوییم.

مسیر دسترسی به کو تاروتائو

برای گشت و گذار در کوتاروتائو باید به اسكله پاک بارا در کشور تایلند بروید و از آنجا با كرجی به خاطر قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao به این آبخوست رویایی بروید.

 

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *