جاذبه های بسیار دیدنی بانکوک

بانکوک بعنوان پایتخت تایلند یکی از جذاب ترین شهرهای شرق آسیا برای سفری به یاد ماندنی و خاطره انگیز است. در مقاله امروز قصد داریم همراه با یکدیگر برخی از جاذبه های بسیار دیدنی بانکوک بشناسیم؛ توصیه می کنیم تا پایان با وب سایت جامع گردشگری تورهای تایلند همراه باشید.

در شهر کم ارتفاعی و تختی مانند بانکوک، چشم ‌اندازهای مرتفع به‌ اندازه یک وعده پات تای (یک غذای محبوب تایلندی) ارزشمند است. با این‌ وجود در شهری که به ‌ندرت از ارتفاع سطح دریا بالاتر می ‌رود، تعداد مناسبی از چنین چشم ‌اندازهایی وجود دارد. چندان عجیب نیست که تمامی مناظر مرتفع بانکوک به دست انسان‌ ها ساخته ‌شده ‌اند و شامل بناهای مذهبی و کوهستان‌ های مصنوعی و رستوران ‌های شیکی هستند که بر فراز برج ‌ها و آسمان ‌خراش ‌ها می‌ درخشند. این مکان ‌ها بهترین نقاط برای این است که بتوانید مقیاس و عظمت این شهر را درک کنید.


اگر بتوانید این مکان را پیدا کنید با یک کافه ‌رستوران فضای باز روبرو خواهید شد که بر فراز رودخانه قرار داشته و چشم ‌اندازی زیبا از پیچش چشم‌ نواز رود چائو فرایا (Chao Phraya) را به شما ارائه می ‌کند. این رستوران به‌ هیچ ‌عنوان محدودیت لباس برای مشتریان خود قائل نیست و قیمت غذا و نوشیدنی ‌های آن تنها درصدی از رقمی است که در سایر رستوران ‌های واقع در پشت ‌بام هتل ‌ها از شما طلب می ‌شود.

بنای مذهبی گلدن ماونت (Golden Mount)

این بناهای مذهبی قدیمی بر روی تنها تپه بانکوک قرار دارد و منظره ‌ای زیبا از بنای مذهبی همسایه و خیابان راچادامون (Ratchadamnoen) که به ‌نوعی شانزلیزه بانکوک به ‌حساب می ‌آید را به شما ارائه می ‌کند. گلدن ماونت از معروف ترین جاهای دیدنی بانکوک است که توصیه می کنیم در سفر به تایلند حتما از آن نیز بازدید کنید.

نکته: لباس ‌هایی مناسب بپوشید تا بتوانید مجوز ورود به این مکان را پیدا کنید. همچنین حتما به دیدن نقاشی ‌های دیواری بنای وات ساکت (Wat Saket) در مجاورت این مکان نیز بروید.


برج بایوک ۲ (Baiyoke II Tower)

حس و حال این مکان تقریبا در حد ارتفاع برج بایوک ۲ بالا است زیرا این بنا مرتفع‌ ترین برج بانکوک به‌ حساب می‌آید. برای رسیدن به این رستوران باید از راهروهایی عبور کنید که با سیاره‌ ها و موجودات فضایی تزئین شده ‌اند و با رسیدن به سکویی در طبقه هشتاد و چهارم می ‌توانید به چشم ‌اندازی دست پیدا کنید که چهره بتنی پایتخت تایلند را تا افق دید شما به نمایش می‌ گذارد.

کافه ‌رستوران اسکای (Sky)

برای رسیدن به این مکان باید از پله‌ هایی که به سبک فیلم‌ های هالیوودی طراحی ‌شده ‌اند بالا بروید و به این کافه ‌رستوران زیبا که در خط افق بانکوک قرار گرفته است، رسیده و از منظره زیبای رودخانه چائو فرایا لذت ببرید. صحنه ‌هایی از قیمت دوم فیلم خماری (Hangover) در این مکان فیلم ‌برداری شده است. البته لذت بردن از این مکان چندان ارزان تمام نخواهد شد ولی نوشیدنی ‌های خوش ‌طعم این کافه ارزش امتحان کردن دارند و البته منظره و چشم ‌انداز آن به‌هیچ ‌عنوان بد به‌حساب نمی ‌آید.

نکته: لباس رسمی یادتان نرود که اینجا هم با لباس راحتی احتمال راه ندادن تان زیاد است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *