۵ روز خاطره انگیز در بانکوک و پاتایا

همه چیز خیلی عالی پیش رفت. فرایند آسان مهر کردن پته به توصیه ورود به کشور بدون کمترین تزاحم و در لااقل و اكثراً زمان ادا شد. وقتی به بانکوک رسیدیم بارانی بسیار رمانتیک در حال تگرگ آمدن سرازیر شدن ریختن بود؛ چون تایلند شبیه مالزی شهری استوایی است و این نوع بارش ها در این کشور بعید نیست. هیات خطسیر سووارنابومی در بانکوک یکی از شلوغ ترین جمعیت ها در جهان است که هرروز میزبان هزارها هزارگان دالان است. تایلند از جذب های توریستی جانان به ویژه برای کشورهای غربی می باشد. در این بخش دوست دارم تجربیاتم از این سفر را در اصالت شما بگذارم. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی پاتایا در مورد ۵ روز خاطره انگیز در بانکوک و پاتایا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

5 روز خاطره انگیز در بانکوک و پاتایا

جاذبه های بیشی در تایلند وجود دارد که گردشگران را برای سفر به تایلند کاملا وظیفه خور و شاغل می کند. تا آن جا که مسافران را می دیدم بیشترشان برای چندمین بار از این کشور معاینه بررسی می کردند اما من آروین اولم بود. تایلند به چند دلیل یکی از مقاصد دوست برای گردشگران است.

سواحل زیبا و رویایی، ولایت لبخندها، ارزان بودن سفر، فرهنگ غنی،‌ اماکن قدیمی و دیدنی، جزایر زیبا و سرسبز، برندسازی اسم این کشور در زمینه گردشگری،‌ گردشگر شناخت و صاحب خانه نوازی، غذاهای خوب و خوشمزه، خانه فیل ها و … این ها دلایلی کافی برای سالك راه پیما جهت معاینه بررسی از این کشور هستند؛ باآنكه هرکس با هر سلیقه ای به تایلند سفر کند چیز جذاب و جالبی پیدا می کند. تایلند جشن رنگ های جوراجور در یک اقلیم واحد است.

قیمت های بن در این کشور قابل برابرسازی با هند و پاکستان است و به دلیل بن بودن مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه ها مقصدی افزون پرطرفدار قلمداد می شود. شما می توانید با ۱۰۰ بت اتاقی در هتل یا كافه بانکوک پیدا کنید. گردشگر شناسایی مردم این کشور و در نتیجه آن رشد صنعت گردشگری آن از خط مشی های دولت این کشور است و باعث جذب گردشگران اكثر به این کشور شده است. شما چه معشوق با دودمان یا تنها به این کشور سفر کنید در بیشتر منطقه ها این کشور دریافتن طمانینه و آشوب می کنید.

من با استفاده از تور و از طریق کوالالامپور به بانکوک رفتم و یک بلیط یک طرفه ایرآسیا تهیه کردم. این ایرلاین بلیط هایی با قیمت پایه در حوزه آسیای جنوب شرقی دارد. بلیط جت حدود ۹۰ دلار از کوالالامپور به بانکوک قیمت داشت و طول زمان صعود آن ۲ ساعت بود؛ اما هزینه بلیط شامل غذا نمی شد. به دلیل صرفه جویی در زمان سماوی این مسیر را طی کردم اما با قطار و هواپیما) و راننده خلبان ناخدا هم می توانید به تایلند بروید. برای قبض ویزا عکس و کارت موانست و ۴۰۰۰ روپیه نیاز است و پس از ۳ روز حاضر می شود.

در تایلند مکان های فاحش و جذب های سیاحت اضافی برای دیدار وجود دارد؛ اما من فقط چند مکان که در دارالسلطنه بانکوک و پاتایا قرار دارد را با شما به اشتراک می گذارم. باید در این موضع و آنجا ذکر کنم که اگر ۱۰ روز یا بیشتر وقت دارید از شهرهای بانکوک، پوکت و پاتایا، سه شهر جادویی در تایلند معاینه بررسی کنید. با این حال، من از پاتایا و بانکوک دیدن کردم. به این دلیل بعضی از نکات توریستی این دیارها را به اشتراک می گذارم. اما پوکت با چشم اندازها تپه، کوه، دریا، سواحل یک گیرایی كشش به تمام معناست.

5 روز خاطره انگیز در بانکوک و پاتایا

Grand Palace (از اماکن باستانی مربوط به تاریخ مهم بانکوک) ،‌ Wat Pho (تاریخی بانکوک) ،‌ Wat Arun، Golden Buddha (بانکوک)، پارک Lumphini (بانکوک)، موزه ملی بانکوک، باغ وحش Dusit (بانکوک)،‌ دنیای سافاری (بانکوک)،‌ Siam Park City (بانکوک)، كرانه ها پاتایا، راسته آب ورز پاتایا، آبخوست Koh Larn پاتایا، Art in Paradise (پاتایا)پاتایا با سرنشین دو ساعت تا بانکوک راه است و کرایه مسافر(خودرو فقط ۱۰۰ بت است. برای سفر به پوکت مسیر تمام ۱۴ ساعته را با اتوبوس باید طی کنید ولی با هواپیما ۲ ساعته می رسید.

اقامت و غذا در تایلند

تایلند کشور گرانی نیست. الگوی شادخواری گذران در این کشور راحت است خواه خوش گذرانی لوکس و یا ساده را تفویض اجازه تصرف کنید؛ اما برگزینی شما به وجه شما تماس دارد. همه جای بانکوک و پاتایا هتل و بار با هر كریه و نو پیدا می شود. اتاق هتل از ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ بت است که بهتر است آن را قبل از ورود رزرو کنید. كامل بلوز ركابی مکان برای گردشگران ناحیه سوخومویت Sukhumvit است که ۳۰ لمحه تا جماعت بین المللی بانکوک فاصله دارد. در این منطقه همه چیز می توانید پیدا کنید؛ از هتل و كافه و مهمانخانه تا مراکز خرید. این منطقه مرکز شهر بانکوک است اما به خاطر داشته باشید بانکوک شهر جلال است. من یک غذاخوری پاکستانی در سوخومویت پیدا کردم و چندین بار برای شام و چاشت به آنجا رفتم. در این منطقه رستوران های عربی، هندی، چینی، ایتالیایی و مک دونالد موجودند. قیمت غذاها در این منطقه معقولند و با ۲۰۰ بت شام خوبی می توانید میل کنید.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.